• 02146883079 - ٠٢١٤٦٠٧٣٩٩٨ - ٠٢١٤٦٠٧٣٩٨٦
  • شنبه تا پنج شنبه : 9:00 - 17:00
  • info@arghavandarou.com

روغن زيتون برای موخوره

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 شرکت ارغوان داروی ایرانیان با هدف تولید محصولات با کیفیت مراقبت از پوست و مو با منشا گیاهی شروع به فعالیت نمود.

 

یکی از راههای کم کردن و درمان طبیعی موخوره  استفاده از روغن زیتون برای موخوره است.روغن زیتون برای موخوره

عوامل ایجاد موخوره:

موی سالم با داشتن تعادل متناسب رطوبت و پروتئین سالم است.با کم شدن پروتئین ، موها کش‌ مانند و یا ریش‌ریش میشوند و هم چنین کمبود رطوبت باعث میشود  مو شکننده و مستعد موخوره گردد. 

عوامل متعددی در ایجاد موخوره دخالت دارند که در زیر به آنها اشاره شده وهم چنین فواید روغن زیتون برای کاهش موخوره نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

۱. استفاده زیاد از مواد شیمیایی برای موها می‌تواند به لایه بیرونی ساقه مو آسیب برساند و سبب از بین رفتن رطوبت گردد که استفاده از روغن زیتون برای موخوره و برگشت رطوبت طبیعی ساختار مو موثر است.

۲. استفاده زیاد از وسایل حالت‌دهنده حرارتی و حرارت بالا

استفاده از اتوهای صاف‌کننده مو یا دستگاه فر گرچه این  کارسبب زیبایی موی‌ها به صورت موقت میشود، ولی به کوتیکول مو آسیب‌ رسانده و مو را خشک ‌مینماید.

۳.بستن موها با مدل موهای  که در آن موها سفت بسته میشوند.

اگر همیشه موهای‌تان را بالا میبندید این کار باعث آسیب قسمت‌های سفت بسته ‌شده مو گردد. احتمال زیادی دارد که  درطول زمان دچار موخوره گردند.

۴. کمبود چربی

چربی طبیعی که تولیدشده توسط پوست سر است  موی شما را پوشش‌ میدهد و مانع ازدست‌رفتن رطوبت میگردد. اگر پوست سر خشک دارید، با چرب‌کردن منظم  جهت جلوگیری از موخوره الزامی میباشد.که باز هم استفاده از روغن زیتون برای موخوره در این مورد هم کار ساز است.

۵. شانه‌ زدن  موی های خیس

زمانی  که موها خیس هستند در آسیب ‌پذیرترین حالت خود هستند. شانه‌ کردن مو در این زمان به خصوص با خشنی، موها را ضعیف نموده و باعث موخوره میگردد.

 ۶. اصلاح‌ موها به صورت دوره های نامنظم

برای ازبین‌بردن آسیب اجتناب‌ناپذیر موخوره، بهترین کار این است که هر ۶الی۸ هفته موهای خود را حداقل یک سانتی متراصلاح‌ نمایید. اگر این کاررا انجام ندهید سبب بیشترشدن آسیب و مستعد شدن مو برای موخوره میگردید.

۷. داشتن رژیم غذایی

عواملی مثل رژیم غذایی و سلامت عمومی، سلامت موی‌تان را کنترل‌ مینماید. برای حفظ سلامتی موی‌تان، لازم‌است که تغذیه مناسب داشته و مواد مغذی ضروری برای رشد سالم مو و جوانسازی ساختار مو را مصرف‌نمایید. هم چنین روغن زیتون برای موخوره بسیار مفید واقع میشود. با مصرف روغن های گیاهی زیتون و بادام تا حدی میشود از بروز موخوره و ریزش مو جلوگیری نمود.

اکثر محصولات و شوینده های مثل شامپو، صابون و  تعداد زیادی از نرم کننده ها از روغن زیتون تهیه شده و یا در آنها از این روغن استفاده شده است. با کمک این روغن، خشکی موی خود را از بین ببرید. آنتی اکسیدان موجود در روغن زیتون از ریزش موی جلوگیری مینماید.

روغن زیتون برای درمان موخوره نقش مهمی ایفا میکند. روغن زیتون حاوی ویتامین E بوده که رطوبت طبیعی مو را به موهای خشک بازگردانده و از آسیب رسیدن بیشتر به مو جلوگیری می نماید.

موی انسان بصورت طبیعی دارای روغنی طبیعی بنام سبوم (sebum) میباشد که در صورت فقدان آن خشک شدن پوست سر ، ریزش مو و ایجاد موخوره حتمی میباشد. با کمک روغن زیتون که به پوست سر چسبیده و با افزایش جریان خون موجب مرطوب شدن پوست و مو و رشد موهای سالم میشود. همچنین ویتامین E موجود در روغن زیتون مثل یک نرم کننده موی طبیعی عمل مینماید با این تفاوت که روغن زیتون طبیعی بوده و برعکس نرم کننده ها دیگر ، فاقد افزودنی های شیمیایی میباشد. روغن زیتون ، عملکرد روغن زیتون برای از بین بردن موخوره به این صورت است که با پوشاندن فولیکول (مسیری شبیه لوله در ناحیه بخش مرکزی ریشه مو که مو در آنجا رشد مینماید) و شفت مو (قسمتی که ازخارج از پوست بوده و قابل رویت میباشد) ، موخوره را درمان نموده و موها را تقویت مینماید.

درباره ما

Flex


شرکت ارغوان داروی ایرانیان درسال ۱۳۹۰ به پشتوانه و همکاری تعدادی از پژوهشگران جوان و مجرب و با هدف تولید محصولات با کیفیت مراقبت از پوست و مو با منشا گیاهی شروع به فعالیت نمود. شرکت ارغوان داروی ایرانیان محصولات خود را با ۲ برند تجاری با نامهای ‹ماسینکس› و ‹ویبرسو› به بازار عرضه نمود ..

تماس با ما

آدرس : تهران _ کیلومتر ۱۹جاده مخصوص _ سه راه سنگی _ ساختمان ایرانیان _ طبقه۲ _ واحد۲۰۸

تلفن : 02146883079
فکس : 02146883079
ایمیل : info@arghavandarou.com

نقشه

نقشه